Jemnicko

Tisk

Virtuální univerzita třetího věku

Zaměření: Regionální
Typ: vzdělávací
Obec: Jemnice
Region: Jemnicko

Pojďte s námi studovat!

 

Studenti Virtuální univerzity třetího věku (dále VU3V) v Jemnici mají za sebou první pilotní kurz Astronomie. Kurz úspěšně absolvovalo šest studentů z Jemnice a okolí.

VU3V je moderní typ výuky, který je založen na využití nových technologií a internetu, má prvky dálkového vzdělávání a je didakticky přizpůsobený charakteristickým specifikům cílové skupiny - seniorům se zájmem o vzdělávání na vysokoškolské úrovni. Zahrnuje skupinové přednášky, samostatnou práci, komunikaci s lektorem a další aktivity, které jsou všude přístupné, kde je dostupný internet. Účastníkem studia je senior se statutem důchodce, invalidní důchodce bez ohledu na věk a osoby 50+ /nezaměstnané a čekající na statut důchodce/, maturita není podmínkou.

S dalším kurzem, který obsahuje 6 přednášek, začínáme začátkem února na téma

Čínská medicína v naší zahrádce

V kurzu nám budou představeny nejtradičnější léčivé rostliny, které využívalo lidstvo od pradávna. Tradiční čínskou medicínu můžeme běžně využívat i my, neboť některé léčivé rostliny můžeme také pěstovat v našich podmínkách. S léčivkami se seznámíme nejen z hlediska botanického, ale také pěstitelského, uživatelského a zpracovatelského. Cena celého kurzu je 300 Kč.

Pokud máte zájem o absolvování kurzu na výše uvedené téma, přihlaste se do 31.1.2014 v kanceláři Místní akční skupiny Jemnicko, která se nachází v jemnickém Podnikatelském inkubátoru ( Husova 2), ve druhém patře, hned vedle výtahu, nebo na mail masjemnicko@seznam.cz či telefonu 602779923.

Více informace se dozvíte v kanceláři MAS, nebo na stránkách www.e-senior.cz

Newsletter
Kalendář akcí