Krajina srdce

Tisk

Grabuj.cz - český on-line videorekordér

Zaměření: Regionální Grabuj.cz - český on-line videorekordér
Typ: jiná
Obec:
Region: Krajina srdce

V době digitalizace se uvolnil prostor na trhu, díky čemuž mohla vzniknout webová služba Grabuj. cz. Jedná se o nahrávací systém pro virtuální videorekordér, který umožňuje zákazníkům po celé České republice, jimž nevyhovuje doba vysílání konkrétního pořadu, tento pořad nahrát a shlédnout ho později.

V rámci projektu byl pořízen kompletní záložní serverový systém a umístěn na rozdíl od původních pronajatých serverů mimo Prahu za účelem využití jiných televizních vysílačů. Na něj byl nahrán stávající systém a byly vytvořeny webové stránky s manuální úpravou pořadů tak, aby pro uživatele vyly výstupy systému co nejpoužitelnější. Celkové výdaje tohoto projektu, realizovaného firmou Vaše média s.r.o. v rámci Fiche č. 8 – III.1.2. Podnikatelské aktivity nezemědělců, činily 236.755 Kč a byla na něj poskytnuta dotace ve výši 98.650 Kč.

Grabuj.cz umí nahrát vysílání českých televizních stanic, které lze naladit v DVB-T. V televizním programu jednoduše označíte pořady, které chcete nahrát, a vzniklé videosoubory pak stáhnete do počítače. Tipy, jak s šikovným a bezplatným videorekordérem pracovat a třeba také vystříhat reklamy, najdete tady.

Na stránkách TVprogram.cz, kde je zpracován televizní program 580 stanic na 14 dní dopředu byla spuštěna nová služba "rekordér zdarma".

V rámci služby si uživatelé mohou nastavit nahrání oblíbeného pořadu, pohádky či filmu na hlavních českých televizních stanicích. Poté si ho mohou stáhnout do počítače nebo si ho přehrát na stránkáchwww.TVprogram.cz. Je možné si zadat, také pravidelné nahrávání všech epizod pořadu.

Lidé tak mají jednoduchou možnost nahrát si zdarma všechny pořady, které chtějí vidět a podívat se na ně, až budou mít čas a chuť.
 
Newsletter
Kalendář akcí